Leczenie raka prostaty metodą robotyczną

Dla kogo przeznaczona jest operacja robotyczna?

Dla Pacjentów z rakiem prostaty ograniczonym do narządu lub zaawansowany miejscowo, tzn. bez przerzutów komórek nowotworowych do innych organów,
W wybranych przypadkach może być stosowana w leczeniu multidyscyplinarnym.

Operacja robotyczna ? co wchodzi w skład pakietu

W skład pakietu wchodzą następujące elementy:

Zabieg wykonany metodą robotyczną ? zawsze z zespołem 4 dedykowanych lekarzy, czołowych polskich urologów z wieloletnim doświadczeniem i ekspercką wiedzą. Główny Operator dr hab. n. med. Artur Antoniewicz lub dr hab. n. med. Tomasz Borkowski lub dr Albert Gugała,
Pobyt w Oddziale Urologicznym Szpitala Św. Elżbiety,
Wsparcie dedykowanego opiekuna Pacjenta Joanna Sitnik lub Magdalena Żmuda (7 dni w tygodniu),
Stała opieka medyczna, dyżur nocny pełniony przez doktora urologii, specjalizującego się w opiece pooperacyjnej pacjentów operowanych metodą robotyczną,
Całodzienne wyżywienie w trakcie pobytu,
Pionizacja pozabiegowa z dedykowanym fizjoterapeutą,
Pooperacyjna edukacja fizjoterapeutyczna ? fizjoterapeutka mgr Martyna Romanowska-Naimska,
Opracowanie diety dopasowanej do potrzeb pacjenta ? dietetyk mgr Żaneta Rybak,
Wizyta w celu usunięcia cewnika,
Wynik histopatologiczny materiału pobranego w trakcie operacji
pooperacyjna konsultacja kontrolna u dr. n. med Marka Filipka lub dr. Stefana Czarnieckiego,

Pobyt planowany jest od dnia zabiegu do około 2 do 3 dni po przebytej operacji ? czas pobytu może ulec zmianie zgodnie z zaleceniami naszego zespołu medycznego.

Jak się przygotować?

Planowana operacja musi zostać poprzedzona odpowiednią diagnostyką: Rezonans Magnetyczny oraz Biopsja, a następnie odbywa się wizyta kwalifikacyjna do zabiegu u jednego z naszych lekarzy. Po takiej wizycie ustalamy termin operacji, czas oczekiwania to ok 2 tygodni.

Podstawą kwalifikacji do operacji raka prostaty w asyście robota są przede wszystkim wskazania onkologiczne wg standardów EAU i AUA (Europejskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego).

Decyduje o tym w równej mierze bezpieczeństwo pacjenta określone przez naszych ekspertów oraz anestezjologa, w kontekście operacji robotycznej.

Kierujemy się wyborem najbardziej skutecznej terapii onkologicznej dostosowanej do konkretnego przypadku klinicznego prezentowanego przez naszego pacjenta, w którym operacja robotyczna ma wyjątkowe znaczenie.

Następnie koniecznie będą jeszcze:

Konsultacja internistyczna,
Konsultacja anestezjologiczna,
Badania ambulatoryjne na 10 dni przed zabiegiem.

Wszystkie powyższe czynności i badanie można wykonać z pomocą Joanny Sitnik lub Magdaleny Żmudy.

UMÓW WIZYTĘ

Gdzie świadczymy usługę:

Nazwa:
Adres:
Godziny pracy:
Nazwa: LUX MED Szpital św. Elżbiety
Adres: ul. Goszczyńskiego 1,
Godziny pracy: poniedziałek - piątek:
8:00 - 18:30