Endoskopowe leczenie ślinianek

Umów się na wizytę, jeśli masz:

nawracające bolesne i niebolesne obrzmienia ślinianek,
choroby dużych gruczołów ślinowych, które są objawem upośledzonej drożności układu przewodów wyprowadzających ślinę z miąższu ślinianki,
kamicę ślinianek,
zwężenie przewodu wyprowadzającego,
czopy śluzowe i polipy błony śluzowej,
ciała obce i zagięcie przewodu wyprowadzającego.

Oferujemy nowoczesną, kompleksową opiekę

Ślinianki leczymy nową, minimalnie inwazyjną metodą leczenia zwaną sialoendoskopia. Umożliwia ona bezpośrednie obejrzenie wnętrza przewodów wyprowadzających dużych gruczołów ślinowych (tj. ślinianki podżuchwowej i przyusznej). Pozwala na zdiagnozowanie znacznego odsetka Pacjentów z zapalnymi i nienowotworowymi schorzeniami ślinianek, którzy wcześniej pozostawali niezdiagnozowani pomimo stosowania nowoczesnych radiologicznych technik obrazowania.

Jak przebiega leczenie

Przeprowadzenie sialoendoskopii poprzedzone jest zawsze konsultacją specjalisty w zakresie otolaryngologii lub chirurgii szczękowo-twarzowej oraz badaniem USG ślinianek.

U osób dorosłych zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony Pacjenta. W przypadku dzieci oraz jeżeli czas wykonania procedury może przekroczyć 2 godziny zalecane jest znieczulenie ogólne i wówczas Pacjent musi pozostawać na czczo przez 6 godzin poprzedzających zabieg.

Sialoendoskop wprowadzany jest do światła przewodu wyprowadzającego ślinianki przez jego naturalne ujście w obrębie jamy ustnej.

UMÓW WIZYTĘ

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności.