Leczenie żylaków

Umów się na wizytę, jeśli:

czujesz zmęczenie, obrzęk i ból nóg,
masz owrzodzone podudzia,
pojawiły się szpecące pajączki żylne i żylaki.

Dlaczego warto

Usunięcie żylaków czy pajączków to przede wszystkim działanie zdrowotne. Nie tylko poprawia wygląd naszych nóg, ale wpływa na poprawę naszego zdrowia. Problemy z prawidłowym krążeniem mogą mieć bowiem poważne konsekwencje ? od utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu, poprzez przewlekłe dolegliwości bólowe, aż po stany zagrażające życiu. Do wczesnych powikłań zaliczamy m.in. uczucie ciężkości nóg czy obrzęki, do zaawanasowanych  – owrzodzenie i ryzyko zatoru.

Oferujemy nowoczesną, kompleksową opiekę

W szpitalu LUX MED Puławska w zależności od indywidualnej sytuacji i stopnia zaawansowania problemu –  możesz usunąć żylaki za pomocą różnych metod:

  • Leczenie żylaków klejem medycznym

Jest to mało inwazyjna, bezbolesna metoda leczenia żylaków, którą można wykonywać o każdej porze roku. Polega na podaniu specjalnego kleju medycznego do zmienionej chorobowo żyły, który ją zamyka i wyklucza z obiegu. W efekcie dochodzi do wchłonięcia żylaka. Zabieg jest komfortowy dla Pacjentów, nie wymaga noszenia pończoch uciskowych i już w dniu jego wykonania można wrócić do codziennych aktywności.

  • Operacja żylaków falą radiową

Leczenie żylaków nowoczesną metodą VENEFIT polega na wprowadzeniu do naczynia cienkiego cewnika zasilanego prądem o częstotliwości radiowej, który emituje ciepło i powoduje obkurczenie, a w efekcie zamknięcie zmienionej chorobowo żyły. Zabieg jest mało inwazyjny, odbywa się poprzez niewielkie nacięcie, pod kontrolą USG, a Pacjent, zazwyczaj po upływie jednej doby, wraca do codziennych aktywności.

  • Skleroterapia

Skleroterapia to mało inwazyjna metoda leczenia pajączków naczyniowych i żylaków kończyn dolnych. Polega na ostrzykiwaniu, za pomocą bardzo cienkich igieł, zmienionych chorobowo miejsc specjalnym lekarstwem, które powoduje zamknięcie naczynia i jego zwłóknienie. Zabieg jest niemal bezbolesny, nie wymaga znieczulenia, a po jego zakończeniu konieczne jest noszenie pończochy uciskowej.

  • Miniflebektomia

Miniflebektomia to nowoczesny, mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny zabieg, odbywający się w znieczuleniu miejscowym, polegający na usuwaniu żylaków kończyn dolnych przez niewielkie nacięcia lub nakłucia skóry. Nacięcia wykonywane są za pomocą igły lub skalpela i są na tyle małe, że nie wymagają zakładania szwów oraz nie powodują powstania blizn. Po zabiegu Pacjenci przez ok 2-4 tygodnie powinni nosić pończochę uciskową.

UMÓW WIZYTĘ

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności.